Lee Sung Kyung

Lee Sung Kyung, popüler televizyon dizileri Doctors, Cheese in the Trap, Queen's Flower ve Weightlifting Fairy Kim Bok-joo’da rol alan Güney Koreli bir aktris ve modeldir. Diğer TV projeleri arasında It's Okay, That's Love ve Dr. Romantic 2 bulunmaktadır.

Lee Hyun, Kang Seung-yoon ve Akdong Musician gibi ünlü sanatçılar için bir dizi müzik videosunda çalıştı. Kariyerine modellik yarışmalarına katılarak başlayan başarılı aktris, eğlence endüstrisinden birçok ödül ve onur kazandı.

Lee Sung Kyung dizileri, filmleri, aldığı ödüller, özel hayatı, sevgilisi gibi tüm detaylar sizler için hazırladık.

Lee Sung Kyung Kimdir

Lee Sung Kyung, 10 Ağustos 1990'da Güney Kore, Gyeonggi, Goyang'da doğdu. Dongduk Kadın Üniversitesi'nde okudu ve 22 Şubat 2016'da mezun oldu.

Çok yönlü ve muhteşem genç oyuncu, 175 cm boyunda ve yaklaşık 55 kg ağırlığındadır. Aynı şekilde ince bir vücut tipine sahiptir. Fiziksel görünümüne bakıldığında, bir çift mavi gözleri ve kahverengi saç rengiyle açık tenlidir.

Kariyer

2008 yılında yerel süpermodel yarışmasına katıldı ve kariyerine model olarak başladı. Ayrıca uluslararası Asya Pasifik Süper Model Yarışması'na model olarak kaydoldu. Orada kendini 5. pozisyona yerleştirmeyi başardı. Birkaç yıl modellik yaptıktan sonra müzik videolarıyla yola çıktı. Simon D için Stay Cool ’ve Lee Hyun için Because It’s You’ oynadı. Benzer şekilde, wild ve Young adlı şarkısında Kang Seung-Yoon için çalıştı.

Lee Sung Kyung  It’s Okay, That’s Love adlı TV Drama ile ilk oyunculuğuna başladı. Aynı şekilde, Running man gibi birçok şovda konuk olarak yer aldı ve Bible’de oyuncu kadrosunda yer aldı. Benzer şekilde, Queen's flowers ve Happy Together gibi dizilerin yanı sıra dizilerde de yer aldı. Ocak 2016'da tvN’nin Cheese in the Trap adlı üniversite romantik dizisinde de rol aldı.

Lee Sung Kyung Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo adlı bir gençlik spor dizisinde ilk başrolünü oynadı. Benzer şekilde, Kim Dae-Woong'un yönettiği Love + Sling adlı romantik filmde ve “Last Scene” ile Psy’ın 4X2 = 8 filminde rol aldı. 2016 yılında medikal dizi Doctors’da başrol oyunculardan biri olarak karşımıza çıktı.

 

Ayrıca About Time adlı fantastik bir melodramda ve Miss & Mrs, Cops adlı bir aksiyon komedi filminde yer aldı. While You Were Sleeping dizisinde konuk oyuncu olarak rol aldı.

Lee Sung Kyung Dr. Romantic 2 adlı popüler tıp dizisinin ikinci sezonunda Cha Eun-Jae rolünde izleyicilerden büyük bir beğeni ve sevgi topladı.

Özel Hayatı

Nisan 2017'de Lee Sung Kyung ve Nam Joo Hyuk çıkmaya başladı. Bazı çevrimiçi kaynaklar, daha önce Kang Seung Yoon, Eddy Kim ve Song Min-ho gibi müzisyenlerle çıktığını iddia etti, Ancak daha sonra Nam Joo hyuk ile ayrıldığı açıklandı. Halen bekar ve kimseyle çıkmıyor.

Sosyal medya

Lee Sung Kyung, Facebook, Instagram ve Twitter'da aktif. Instagram’da @heybiblee ve içinde 22,5 k takipçisi var. Aynı şekilde, Twitter kullanıcı adı @heybiblee ve Mayıs 2010'da katıldığından beri 11,7 milyondan fazla takipçisi var. Benzer şekilde, Facebook hesabı da 6 milyondan fazla takipçi topladı. Ayrıca, Youtube kanalı @Heybiblee, 60.5.000'den fazla abone kazandı.

Lee Sung Kyung Haberleri
2020 yılı içerisinde yayınlanan ve herkesin beğendiği Kore dizileri listesini sizler için hazırladık. Umarım beğenirsiniz.
  •   397
  •   0
Asya dizileri izle adresine hoş geldiniz. Dizifon olarak Kore dizileri, Çin dizileri, Hint dizileri, Japon dizileri gibi Asya’nın popüler yapımlarını Türkçe altyazılı olarak sizlerle buluşturuyoruz. Dizifon çeviri olarak güvenilir kaynaklar kullanmaktadır. Sitemiz pek çok kişinin beğeneceği tarzda, Asya Mekanı olarak bilinmektedir. Asya dizileri Türkçe altyazılı izle denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden biri olan Dizifon sizlere hızlı bir site kurmayı amaçlamıştır. Asya dizileri siteleri arasında hem hızlı hem de kaliteli yapımlar ile öne çıkmak istiyoruz. Herkese keyifli seyirler dileriz.